رگولاتور بانک خازنی 8 پله پارس مت

پارس الکترونیک غرب  (پارس مت)

 12 ماه ضمانت عملکرد

رگولاتور 8 پله پارس مت مدل PF8

تحویل 24 ساعته

اطلاعات فنی رگولاتور 8 پله

رگولاتور بانک خازن پارس مت 8 پله

مشخصات اختصاصی

• تعداد پله :     8

• اولیه ترانس جریان :  200/5

• نمایش cos90° (نمایش ضریب توان)

• نمایش مقدار موثر جریان خط

• نمایش درصد هارمونیک های فرد

• نمایش ولتاژهای فاز به فاز و ولتاژهای خط

• نمایش فرکانس خط

• نمایش درجه حرارت کابین

• نمایش کد خطا روی نمایشگر 

• داشتن رله فن جهت فعال سازی فن کابین

مشخصات عمومی

• شناسایی اتوماتیک خازن ها و پله ها در بانک خازنی که این عمل را با وارد و خارج کردن هر پله و اندازه گیری جریان هر پله تو آنها زن مورد نظر را تشخیص می‌دهد.


• قابلیت تعریف ضریب قدرت (پاورفاکتور)  مطلوب. این مقدار در بیشتر رگولاتورها توسط سازنده روی مقدار مورد نیاز تنظیم شده و برای اکثر کاربردها نیز متفاوت می باشد.


• قابلیت تعریف حداکثر درصد هارمونیک ها جهت فعال سازی آلارم و اخطار

• وضعیت دستی جهت ورود و خروج خازنها

• داشتن رله آلارم جهت فعال سازی آلارم های خارجی

راهنمای نصب و ابعاد

سیم کشی رگولاتور هوشمند 8 پله

نصب رگولاتور بانک خازنی پارس مت 8 پله  ( پارس الکترونیک)

تنظیمات رگولاتور بانک خازنی 8 پله

1- با فشار دکمه MAN/AUTO براي چند لحظه از حالت auto(اتوماتيك)به man(دستي) و برعكس رفته و تغيير حالت مي دهد.( در حالت man، لامپ LED مربوط به man روشن مي‌شود ولي در حالت auto خاموش مي باشد)

 

2-بافشار دادن دکمه بالا و پایین در حالت man ميتوان برنامه ريزي دستگاه را تغيير داد.


3-با نگه داشتن دکمه CAP وهمزمان با فشار دادن شستي های بالا و پایین خازن پله اول  يعني كوچكترين پله خازني اتوماتيك كه در مدار طراحي شده نمايان  گشته و برنامه ريزي رگولاتور بر مبناي آن انجام مي پذيرد. 


4-با نگه داشتن دکمه STAGE وهمزمان با فشار دادن دکمه هاي بالا یا پایین ميتوان قدرت  خازن پله هاي بعدي را نسبت به پله اول به صورت (1:1:1:1يا1:2:2:2 يا1:1:2:2: و غيره) انتخاب نمود .(نسبت ها ميتواند از پله يك تا پله چهار متغير باشند ،از پله پنجم مطابق پله چهارم خواهد بود.)


5-با نگه داشتن دکمه RELAY و همزمان فشار دادن دکمه هاي بالا و پایین ميتوان تعداد پله هاي خازن موجود را برنامه ريزي كرد.


6-با نگه داشتن دکمه CT و همزمان با فشار دادن دکمه هاي بالا یا پایین ميتوان مقدار نسبت ترانس جريان را برنامه ريزي نمود.( به عنوان مثال براي ترانس جريان 500/5 بايستي عدد500 را تنظيم نمود .

 

7-با نگه داشتن دکمه PF وهمزمان با فشار دادن بالا یا پایین مي‌توان ضريب قدرت (cosj) دلخواه را برنامه ريزي نمود .(از0.8 ind الي0.8 cap)


ابعاد رگولاتور (میلیمتر)

ابعاد رگولاتور بانک خازنی 8 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)
نصب رگولاتور بانک خازنی 8 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)
رگولاتور بانک خازنی 4 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)

(تومان)  11,500,000

رگولاتور بانک خازنی 6 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)

(تومان)  12,500,000

رگولاتور بانک خازنی 12 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)

(تومان) 15,000,000

رگولاتور هوشمند بانک خازنی

سیم کشی بانک خازن و رگولاتور هوشمند

توان راکتیو چیست؟

انرژی ذخیره شده در میدان مغناطیسی یا الکتریکی یک دستگاه بار، مانند یک موتور یا خازن، باعث ایجاد انحراف بین شکل موج جریان و ولتاژ می شود. خازن وسیله ای است که انرژی را به شکل میدان الکتریکی ذخیره می کند. با عبور جریان از خازن، افزایش بار باعث ایجاد ولتاژ مخالف در خازن می شود. این ولتاژ تا حدی افزایش می‌یابد که ساختار خازن تعیین می‌کند. در یک شبکه AC، ولتاژ دو طرف خازن دائما در حال تغییر است. خازن با این تغییر مخالف است و باعث می شود جریان ولتاژ را در فاز هدایت کند. گفته می‌شود که خازن‌ها توان راکتیو را «منبع» می‌کنند و بنابراین باعث ایجاد ضریب توان پیشرو می‌شوند.

رگولاتوربانک خازنی چیست؟

رگولاتور هوشمند بانک خازنی APFC وسیله ای است که برای تنظیم و نگهداری PF یک شبکه الکتریکی استفاده می شود. PF نسبت توان واقعی به توان ظاهری در مدار است. PF ایده آل 1 است، به این معنی که تمام انرژی الکتریکی به طور موثر استفاده می شود. با این حال، در بسیاری از سیستم های الکتریکی، PF کمتر از 1 است و در نتیجه انرژی هدر می رود.

APFC با کنترل توان راکتیو سیستم الکتریکی کار می کند. توان راکتیو بخشی از توان ظاهری است که به توان واقعی کمک نمی کند و برای عملکرد در تجهیزات الکتریکی خاص ضروری است. APFC PF سیستم الکتریکی را اندازه گیری می کند و مقدار توان راکتیو مورد نیاز را محاسبه می کند. سپس بانک های خازن متصل به موازات بار را روشن یا خاموش می کند تا PF مورد نظر را حفظ کند.

رگولاتور بانک خازنی پارس مت ( پارس الکترونیک)

 فرآیند نصب رگولاتور هوشمند بانک خازنی شامل اتصال بانک های خازن به موازات بار و نصب پانل کنترل است. پانل کنترل APFC و اجزای لازم برای عملکرد سیستم مانند رله ها و سوئیچ ها را در خود جای داده است. بنابراین، اطمینان از درجه بندی APFC برای ولتاژ و فرکانس صحیح سیستم الکتریکی ضروری است.


تعمیر و نگهداری APFC شامل بررسی منظم بانک های خازن، رله ها و سوئیچ ها برای اطمینان از عملکرد صحیح آنها است. پانل کنترل نیز باید تمیز و عاری از گرد و غبار و مواد زائد باشد که ممکن است بر عملکرد قطعات تأثیر بگذارد. APFC باید به طور دوره ای کالیبره شود تا از عملکرد آن در پارامترهای مشخص شده اطمینان حاصل شود. رگولاتور هوشمند دستگاهی است که PF یک سیستم الکتریکی را با کنترل مقدار توان راکتیو مصرف شده توسط سیستم تنظیم می کند. APFC PF را در زمان واقعی اندازه گیری می کند و تعداد بانک های خازن مورد نیاز را برای حفظ ضریب توان مورد نظر روشن یا خاموش می کند. این امر منجر به بهبود راندمان الکتریکی، کاهش مصرف انرژی و افزایش طول عمر تجهیزات الکتریکی می شود.

مزایای بانک خازن و رگولاتور هوشمند

بهبود ولتاژ و کاهش تلفات

هنگامی که جزء توان راکتیو در یک مدار کاهش می یابد، جریان کل کاهش می یابد. اگر جزء توان اکتیو تغییر نکند، همانطور که معمولاً اتفاق می‌افتد، با کاهش مولفه توان راکتیو، ضریب توان بهبود می‌یابد. وقتی مولفه توان راکتیو صفر شد، ضریب توان واحد یا 100 درصد خواهد بود.تلفات هادی سیستم با مجذور جریان متناسب است و از آنجایی که جریان به نسبت مستقیم با بهبود ضریب توان کاهش می یابد، تلفات با مجذور ضریب توان نسبت معکوس دارند. این فرمول ها بر این فرض استوارند که ضریب توان بهبود یافته پیشرو نیست.خازن ها ولتاژ مدار را افزایش می دهند. با این حال، به ندرت استفاده از آنها در کارخانه های صنعتی تنها به همین دلیل مقرون به صرفه است. بنابراین، بهبود ولتاژ ممکن است به عنوان یک مزیت اضافی در نظر گرفته شود.افزایش ظرفیت مدار و سیستم برق

یک بار الکتریکی با ضریب توان ضعیف، جریان بیشتری نسبت به بار با ضریب توان بهبود یافته برای همان مقدار توان مفید انتقال یافته می کشد و می تواند فشار غیر ضروری را بر شبکه توزیع برق وارد کند. با بهبود ضریب توان خود، می توانید قبوض برق خود را از طریق کاهش تقاضای ماهانه و هزینه های ظرفیت کاهش دهید. به طور معمول دوره های بازپرداخت برای اصلاح ضریب توان بین 1-3 سال است. با توجه به طول عمر تجهیزات تصحیح ضریب توان و صرفه جویی بالقوه، می تواند سرمایه گذاری بسیار ارزشمندی باشد. ضریب توان ضعیف ممکن است باعث تلفات برق و افت ولتاژ شود که می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد و خرابی موتورها و سایر تجهیزات شود. اگر ظرفیت سیستم الکتریکی شما نزدیک است، نصب تجهیزات تصحیح ضریب توان ممکن است با کاهش تقاضای الکتریکی موجود در سیستم شما و بهبود پایداری راندمان، از ارتقاء زیرساخت های پرهزینه جلوگیری کند.

کاهش هزینه برق مصرفی

هزینه برق برای تاسیسات صنعتی و تجاری معمولا از دو جزء تشکیل شده است.

یکی نرخ انرژی یا شارژ کیلووات ساعت است که مربوط به سوختی است که برای تولید و تحویل آن انرژی صرف می شود.

  دومی نرخ راکتیو، کیلووات، یا شارژ تقاضای کیلوولت آمپر است. این معمولاً مربوط به سرمایه گذاری سرمایه ای است که باید برای ساخت تأسیسات تولید، انتقال و توزیع لازم برای انتقال انرژی الکتریکی به مصرف کننده انجام شود.

برخی از تاسیسات پردازش صنعتی از تعداد زیادی موتور القایی برای عملکرد پمپ ها، نوار نقاله ها و سایر ماشین آلات خود استفاده می کنند. این موتورهای القایی اجازه می‌دهند که ضریب قدرت برای اکثر تاسیسات صنعتی به طور ذاتی پایین باشد. بسیاری از شرکت های برق، جریمه ضریب توان را برای ضریب توان کمتر (معمولا زیر 0.80 یا 0.85) ارزیابی می کنند. با استفاده از تصحیح ضریب توان، می توانید جریمه ضریب توان را از صورت حساب خود کاهش دهید.

رگولاتور بانک خازنی پارس مت ( پارس الکترونیک)

15 سال تجربه در ساخت انواع بانک خازن و رگولاتور