رگولاتور بانک خازنی 12 پله پارس مت

پارس الکترونیک غرب (پارس مت)

 12 ماه ضمانت عملکرد

رگولاتور 12 پله پارس مت مدل PF12

تحویل 24 ساعته

اطلاعات فنی رگولاتور 12 پله

رگولاتور بانک خازن  پارس مت 12 پله

مشخصات اختصاصی

• تعداد پله :     12

• اولیه ترانس جریان :  200/5

• نمایش cos90° (نمایش ضریب توان)

• نمایش مقدار موثر جریان خط

• نمایش درصد هارمونیک های فرد

• نمایش ولتاژهای فاز به فاز و ولتاژهای خط

• نمایش فرکانس خط

• نمایش درجه حرارت کابین

• نمایش کد خطا روی نمایشگر 

• داشتن رله فن جهت فعال سازی فن کابین

مشخصات عمومی

• شناسایی اتوماتیک خازن ها و پله ها در بانک خازنی که این عمل را با وارد و خارج کردن هر پله و اندازه گیری جریان هر پله تو آنها زن مورد نظر را تشخیص می‌دهد.


• قابلیت تعریف ضریب قدرت (پاورفاکتور)  مطلوب. این مقدار در بیشتر رگولاتورها توسط سازنده روی مقدار مورد نیاز تنظیم شده و برای اکثر کاربردها نیز متفاوت می باشد.


• قابلیت تعریف حداکثر درصد هارمونیک ها جهت فعال سازی آلارم و اخطار

• وضعیت دستی جهت ورود و خروج خازنها

• داشتن رله آلارم جهت فعال سازی آلارم های خارجی

راهنمای نصب و ابعاد

سیم کشی رگولاتور هوشمند 12 پله

نصب رگولاتور بانک خازنی پارس مت 12 پله( پارس الکترونیک)

تنظیمات رگولاتور بانک خازنی 12 پله

1- با فشار دکمه MAN/AUTO براي چند لحظه از حالت auto(اتوماتيك)به man(دستي) و برعكس رفته و تغيير حالت مي دهد.( در حالت man، لامپ LED مربوط به man روشن مي‌شود ولي در حالت auto خاموش مي باشد)

 

2-بافشار دادن دکمه بالا و پایین در حالت man ميتوان برنامه ريزي دستگاه را تغيير داد.


3-با نگه داشتن دکمه CAP وهمزمان با فشار دادن شستي های بالا و پایین خازن پله اول  يعني كوچكترين پله خازني اتوماتيك كه در مدار طراحي شده نمايان  گشته و برنامه ريزي رگولاتور بر مبناي آن انجام مي پذيرد. 


4-با نگه داشتن دکمه STAGE وهمزمان با فشار دادن دکمه هاي بالا یا پایین ميتوان قدرت  خازن پله هاي بعدي را نسبت به پله اول به صورت (1:1:1:1يا1:2:2:2 يا1:1:2:2: و غيره) انتخاب نمود .(نسبت ها ميتواند از پله يك تا پله چهار متغير باشند ،از پله پنجم مطابق پله چهارم خواهد بود.)


5-با نگه داشتن دکمه RELAY و همزمان فشار دادن دکمه هاي بالا و پایین ميتوان تعداد پله هاي خازن موجود را برنامه ريزي كرد.


6-با نگه داشتن دکمه CT و همزمان با فشار دادن دکمه هاي بالا یا پایین ميتوان مقدار نسبت ترانس جريان را برنامه ريزي نمود.( به عنوان مثال براي ترانس جريان 500/5 بايستي عدد500 را تنظيم نمود .

 

7-با نگه داشتن دکمه PF وهمزمان با فشار دادن بالا یا پایین مي‌توان ضريب قدرت (cosj) دلخواه را برنامه ريزي نمود .(از0.8 ind الي0.8 cap)


ابعاد رگولاتور (میلیمتر)

ابعاد رگولاتور بانک خازنی 12 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)
نصب رگولاتور بانک خازنی 12 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)

راهنمای نصب رگولاتور 6 پله پارس مت

رگولاتور بانک خازنی 4 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)

(تومان)  11,500,000

رگولاتور بانک خازنی 6 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)

(تومان)  12,500,000

رگولاتور بانک خازنی 8 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)

(تومان) 13,500,000

سیم کشی بانک خازن و رگولاتور هوشمند

توان راکتیو چیست؟

ماشین‌های القایی یکی از رایج‌ترین انواع بار در سیستم‌های برق امروزی هستند. این ماشین ها از سلف یا سیم پیچ های بزرگ برای ذخیره انرژی به شکل میدان مغناطیسی استفاده می کنند. هنگامی که یک ولتاژ در ابتدا روی سیم پیچ قرار می گیرد، سلف به شدت در برابر این تغییر در جریان و میدان مغناطیسی مقاومت می کند، که باعث تاخیر زمانی برای رسیدن جریان به حداکثر مقدار خود می شود. این باعث می شود که جریان در فاز از ولتاژ عقب بماند. گفته می‌شود که سلف‌ها توان راکتیو را کاهش می‌دهند و در نتیجه باعث ایجاد ضریب توان تاخیری می‌شوند. ژنراتورهای القایی می توانند توان راکتیو را منبع یا غرق کنند و اندازه گیری کنترل را برای اپراتورهای سیستم بر روی جریان توان راکتیو و در نتیجه ولتاژ فراهم کنند. از آنجایی که این دستگاه ها اثرات متضادی بر زاویه فاز بین ولتاژ و جریان دارند، می توان از آنها برای "لغو" اثرات یکدیگر استفاده کرد. این معمولاً به شکل بانک‌های خازنی است که برای مقابله با ضریب قدرت تأخیر ناشی از موتورهای القایی استفاده می‌شود.

رگولاتوربانک خازنی چیست؟

رگولاتور هوشمند بانک خازنی یک واحد کنترل  بانک خازن خودکار است. این سوئیچینگ با زیر بار بردن خازن ها برای رسیدن به هدف تعریف شده توسط کاربر cos ɸ انجام می دهد. با ادغام یک کنترل کننده ضریب توان، امکان بهینه سازی فرآیندها، سرعت بخشیدن به عیب یابی و کاهش هزینه های سیستم های نظارت شده وجود دارد.

جبران توان راکتیو مزایای مختلفی از جمله بهبود بهره وری انرژی، کاهش هزینه های انرژی و افزایش پایداری شبکه را ارائه می دهد. در بسیاری از کشورها، مقررات خاصی در مورد جبران توان راکتیو برای اطمینان از کیفیت و پایداری شبکه برق اجباری است.

تصحیح ضریب توان جریمه های انرژی راکتیو را حذف می کند، تقاضای kVA را کاهش می دهد و تلفات توان تولید شده در ترانسفورماتورها و هادی های تاسیسات را کاهش می دهد.

رگولاتور بانک خازنی پارس مت ( پارس الکترونیک)

توان راکتیو به توان الکتریکی اطلاق می شود که بین هادی های فاز و هادی خنثی یک شبکه سه فاز به جلو و عقب جریان می یابد اما قادر به انجام کارهای مکانیکی نیست. در ولت آمپر راکتیو (VAR) اندازه گیری می شود. تصحیح ضریب توان فرآیند متعادل کردن توان راکتیو موجود در شبکه برای افزایش کارایی و پایداری شبکه است. این کار اغلب با کمک خازن هایی انجام می شود که توان راکتیو مخالف تولید می کنند و در نتیجه کل توان راکتیو در شبکه را کاهش می دهند. این جبران برای بهبود ضریب توان شبکه مهم است و در نتیجه توان راکتیو کمتری در شبکه در گردش است. مثلث توان مفهومی است که رابطه بین توان فعال، توان ظاهری و توان راکتیو را نشان می دهد. 

در مجموع، توان راکتیو و جبران آن نقش مهمی در تامین انرژی مدرن ایفا می‌کند و برای شرکت‌ها و شرکت‌های تامین انرژی برای اجتناب از توان راکتیو و کارآمد کردن شبکه از اهمیت بالایی برخوردار است.


مزایای بانک خازن و رگولاتور هوشمند

بهبود ولتاژ و کاهش تلفات

ضریب توان کمتر باعث جریان بیشتر برای بار معین می شود. با افزایش جریان خط، افت ولتاژ در هادی افزایش می‌یابد که ممکن است منجر به کاهش ولتاژ در تجهیزات شود. با بهبود ضریب توان، افت ولتاژ در هادی کاهش می یابد و ولتاژ در تجهیزات بهبود می یابد. ضریب توان پایین می تواند باعث افت ولتاژ شود که می تواند منجر به آسیب تجهیزات، کاهش عمر تجهیزات و عملکرد ضعیف سیستم شود. تصحیح ضریب توان به کاهش افت ولتاژ کمک می کند و منجر به بهبود عملکرد سیستم و عمر تجهیزات می شود.افزایش ظرفیت مدار و سیستم برق

مصرف کننده هایی  که توان راکتیو را می کشند نیز جریان راکتیو را می طلبند. نصب خازن های اصلاح کننده ضریب توان در انتهای مدارهای موجود در نزدیکی بارهای القایی، جریان حمل شده توسط هر مدار را کاهش می دهد. کاهش جریان جریان ناشی از بهبود ضریب توان ممکن است به مدار اجازه دهد تا بارهای جدیدی را حمل کند، در صورت نیاز به ظرفیت اضافی برای ماشین آلات یا تجهیزات اضافی، در هزینه ارتقاء شبکه توزیع صرفه جویی می کند و هزاران دلار در هزینه های غیرضروری ارتقاء شرکت شما صرفه جویی می کند. علاوه بر این، کاهش جریان جریان تلفات مقاومتی در مدار را کاهش می دهد.

کاهش هزینه برق مصرفی

اکثر شرکت های برق برای حداکثر تقاضای اندازه گیری شده بر اساس بالاترین تقاضای ثبت شده بر حسب کیلووات (KW متر) یا درصدی از بالاترین تقاضای ثبت شده در KVA (KVA متر)، هر کدام که بیشتر باشد، هزینه دریافت می کنند. اگر ضریب توان کم باشد، درصد KVA اندازه گیری شده به طور قابل توجهی بیشتر از نیاز KW خواهد بود. بنابراین بهبود ضریب توان از طریق اصلاح ضریب توان، شارژ تقاضا را کاهش می دهد و به کاهش قبض برق شما کمک می کند. .تصحیح ضریب توان مقدار انرژی مورد نیاز برای راه اندازی تجهیزات الکتریکی را کاهش می دهد که منجر به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای می شود. این امر اصلاح ضریب توان را به یک راه حل سازگار با محیط زیست برای کاهش مصرف انرژی تبدیل می کند.

رگولاتور بانک خازنی 12 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)

15 سال تجربه در ساخت انواع بانک خازن و رگولاتور